Egyptská šošovicová polievka


Za pocit istého osobného víťazstva považujem, keď sa mi podarí navariť takmer z ničoho niečo úplne fantastické. Pôvodne som hľadala recept na nejakú rýchlu šošovicovú polievku a našla som recepty na nejaké exotickejšie verzie. Tak som skombinovala pár receptov a vznikla z toho vynikajúca krémová polievka.Budete potrebovať: 4 mrkvy, 2 zemiaky, 250g šošovice, plechovku krájaných paradajok, 1 cibuľu, 2 strúčiky cesnaku, soľ, čierne korenie, mletú rascu, kurkumu, kari korenie, čili papričku, 200ml kokosového mlieka, petržlenovú vňať, olej

Postup: Cibuľu nakrájame na drobné kocky, posolíme a vo veľkom hrnci speníme na troche oleja. Zatiaľ si očistíme a na kocky nakrájame zemiaky a mrkvy. Keď bude cibuľa sklovitá, pridáme k nej mrvku a zemiaky, vylejeme konzervu paradajok a pridáme rozpučené cesnaky. 
Chvíľu restujeme, pridáme šošovicu a koreniny (pozn. koreniny dávam od oka, používam ich tak často že presne viem koľko toho treba, ak si nie ste istí, pridávajte pomaly a postupne chutnajte). Zmes zalejeme 1l vody a varíme cca 15-20 minút, kým všetko nezmäkne, ak máte radi pikantné pridajte nasekanú čili papričku. 
Pred koncom som z polievky vybrala 2 naberačky hustej zeleninovej zmesi a odložíme na bok. Zvyšok polievky rozmixujeme tyčovým mixérom, pridáme kokosové mlieko a spolu varíme asi  2 min. 
Nakoniec nerozmixovanú zeleninu vrátime do polievky a podávame s kúskami petržlenovej vňate.


Dobrú chuť :)

1 komentár: